Testosteron propionat

Propionat jest estrem, który działa bardzo krótko dlatego konieczne jest częste dawkowanie tego środka. Mimo, że jest on skuteczny to wielu kulturystów narzeka, na opuchlizny związane z częstym nakłuwaniem. Zastrzyki należy wykonywać co drugi dzień a bywa tak, że robi się je każdego dnia. Szczególnie powinny uważać osoby, które źle znoszą zastrzyki domięśniowe. Propionat działa szybciej niż inne pochodne testosteronu i nie powoduje tak wielkiej retencji wody jak inne sterydy oparte o testosteron.

Jako jeden z nielicznych pochodnych testosteronu nadaje się on do tego, aby brać go w okresach pracy nad rzeźbą. Retencja wody jest znikoma a działanie bardzo dobre. Osoby biorące propionat uzyskuję bardzo dobre efekty pod względem czystej masy mięśniowej. Wzrost siły również jest wyraźny. Niestety propionat również konwertuje do DHT, dlatego zaleca się środki ostrożności takie same jak w przypadku innych sterydów. Może to być zażywanie odbloków, nolvadexu czy innych tego typu preparatów, które po zakończeniu cyklu pozwolą wrócić do normy stężenie naturalnego testosteronu. Jako, że propionat działa w organizmie bardzo krótko i w dosyć łatwy sposób można kontrolować jego stężenie w organizmie jest to jeden z nielicznych środków jakie mogą stosować także kobiety.

Czy testosteron propionat cechuje się mniejszymi skutkami ubocznymi niż pozostałe estry? Niestety nie. Konsekwencje przyjmowania tego specyfiku również mogą być bolesne dla zdrowia, zwłaszcza dla młodych osób, których organizm dopiero się rozwija. Początkującym kulturystom zaleca się branie Probolanu 50, legalnego i bezpiecznego środka, który podnosi ilość naturalnego testosteronu. Dopiero po wybudowaniu solidnych fundamentów można sięgać po mocniejsze środki. Jednak sam Probolan 50 daje bardzo dobre efekty i obecnie jest jednym z najpopularniejszych środków, po który sięgają kulturyście w USA. Nie ma takich efektów ubocznych jak przy propionacie gdzie po zażywaniu może nasilić się łysienie, trądzik, przetłuszczanie skóry a także zauważalny może być wzrost agresji. Poza tym po zażywaniu sterydów konieczne jest często branie leków odblokowujących wydzielanie naturalnego testosteronu.

propionat