Halotestin

Halotestin to niezwykle silny steryd.Struktura chemiczna jest bardzo zbliżona do testosteronu. Różnica między tym sterydem a testosteronem wynika z posiadania trzech dodatkowych grup, na które składają się: 9-fluoro, 11 beta-hydroxyl oraz 17 alfa-methyl. Całość tworzy mocny steryd, do którego dawkowania należy podejść bardzo ostrożnie. Steryd ten ma bardzo silne działanie i konwertuje do aromatazy. Dlatego skutki mogą być takie same jak w przypadku wstrzykiwanych testosteronów.

Halotestin różni się tym od domięśniowych sterydów, że istnieje małe prawdopodobieństwo pojawienia się ginekomastii czy gromadzenia wody. Jednak skóra może ulegać przetłuszczaniu i mogą pojawiać się pryszcza. Ponadto u osób, które mają delikatne cebuklki obserwuje się wypadanie włosów. Dlatego należy szczególnie o to zadbać. Halotestin może także wywołać pewne zmiany w zachowaniu. Wzrost agresji jest widoczny, ale odpowiednio spożytkowany może przynieść odpowiednie efekty. Osoby w takim stanie potrafią ćwiczyć ciężej i poprawiają swoje siłowe wyniki. Jako, że ma bardzo silne właściwości androgenne kobiety w ogóle nie powinny po niego sięgać. Pojawienie się męskich cech może być nieodwracalne.

Ten doustny odpowiednik testosteronu daje mniejsze efekty. Jednak masa mięśniowa uzyskana przy jego pomocy jest znacznie gęstsza. Mięśnie są twardsze i po zakończeniu cyklu spadki nie są tak znaczne. Po halotestin najczęściej sięgają Ci sportowcy, od których wymaga się wzrostu siły, ale bez zmiany wagi. Są to więc wszystkie sporty walki oraz ciężarowcy. Kulturyści zazwyczaj stosują go w okresie przedstartowym gdyż pozwala uzyskać bardzo dobrą rzeźbę. Mięśnie są widoczne i świetnie się prezentują.

Jako, że jest to środek doustny wpływa na funkcjonowanie wątroby. Po zakończeniu cyklu należy zrobić przerwę co najmniej tak długą jak trwał cykl. W żadnym wypadku nie powinno się łączyć halotestinu z innym sterydem doustnym. Wtedy skutki uboczne się nasilają. Jeżeli konieczne zależy komuś na poprawieniu efektów powinien łączyć ten środek ze sterydami iniekcyjnymi.

halotestin