Co to są sterydy?

Zanim zaczniesz interesować się szerzej tematem sterydów warto byś dowiedział się co to w ogóle są sterydy. Jest to absolutnie podstawowa wiedza w tym temacie, dlatego każdy powinien się z nią zapoznać zanim zacznie eksperymentować ze sterydami. Wiele osób sięga po nie nie znając ich normalnego zastosowania. Wiele osób nie ma pojęcia do czego powinny służyć, jak dawkować i jakie mogą być skutki uboczne. Sterydy są sztucznie wyprodukowanymi preparatami o różnych proporcjach substancjii steroidalnych, które często zastępują naturalnie produkowany testosteron. Testosteron jest chormonem typowo męskim, ale u kobiet również on występuje jednak w znacznie mniejszej ilości. Testosteron odpowiada u mężczyzn za takie cechy jak: owłosienie, ton głosu, rozwój organów płciowych, ale także za to jak na konkretne sytuacje reaguje człowiek. Poza tym testosteron powoduje wzrost tkanki mięśniowej, siły i wpływa w istotny sposób na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.

Środki anaboliczne opracowuje się w taki sposób, żeby wyodrębnić pożądaną cechę bez pociągania za tym pozostałych funkcji. Przykładowo spora część sterydów ma nacelu pobudzić tylko i wyłącznie wzrost tkanki mięśniowej nie pociągając za tym dalszego obniżania głosu czy zwiększania owłosienia.

Sterydy są szeroko stosowane w medycynie w przypadkach pourazowych i w rekonwalescencji. Pomagają wtedy w regeneracji uszkodzonych mięśni oraz szybszego ich wzrostu. Dzięki temu wiele osób na świecie jest w stanie normalnie chodzić i funkcjonować zamiast być przykutym do wózka. Ponadto sterydy podawano osobom niezdolnym do samodzielnego poruszania się po to aby mogły zachować odpowiedni procent tkanki mięśniowej.

Gdyby sterydy były używane tylko i wyłącznie w celu, do którego pierwotnie je przygotowano wszystko by było w porządku. Wielu początkujących kulturystów sięga po anaboliki nie zdając sobie kompletnie sprawy z tego, jakie to może wywołać reakcje w ich organiźmie. Sterydy sprzedawane na czarnym rynku często nie są przeytrzymywane i transportowane we właściwych warunkach. Przez to wiele z nich pod wpływem na przykład temperatury zmienia swoje właściwości chemiczne a skutki mogą być zupełnie inne od porządanych.

Dlatego sięgając po jakikolwiek środek dowiedz się wszystko na jego temat. Począwszy od minimalnego wieku dawkowanie, przez ilości po skutki uboczne i możliwe konflikty z innymi preparatami.